Co jsem zač?

Dotaz vložen 18.5.2020

Za týden mi bude 15, čeká mě nová škola, spousta změn, ale jedna se udála již teď a to v mé orientaci, strašně mě vzrušují třeba 8-letí chlapci, nevím, co to se mnou je, měl jsem nějaké psychické problémy, ale teď se vše vrací zpátky, říkám si, jaká jsem zrůda a proč se mi to děje, díky tomu mám teď návaly úzkosti a jsem nepříjemný na všechny kolem mě a nemám ani chuť do života, nevím co teď dělat a na koho se obrátit, zda to někomu říct? Už nevím … sám za sebe vím, že nikdy bych žádnému dítěti neublížil, ale jen to že se mi líbí, něco takového mě děsí.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

jste velmi mladý a tak fakt, že se Vám nyní líbí kluci okolo 8 let, vůbec nemusí znamenat pedofilii. Takže rozhodně zrůda nejste (oni ani pedofilové totiž nejsou zrůdy).

Spíš bych uvažoval, že se budete orientovat homosexuálně a věk preferovaných objektů že se bude časem posouvat nahoru. Ale ani to není bez sexuologického vyšetření jisté.

Takže Vám nabízím konzultaci v mé ordinaci na Sexuologickém ústavu v Praze, Ke Karlovu 11. Můžete se objednat telefonicky v recepci na 22496 5247. Vše bude u nás přísně důvěrné. Ordinuji o středách, teď jsem byl nemocen, ale nejpozději od 12.6. ordinovat budu.

Nevím, odkud jste, ale nejlépe by bylo přijít co nejdříve ráno, ordinujeme od 07:30.

S pozdravy a hlavu vzhůru!!

MUDr. Antonín Brzek

Daniel odpovídá:

Milý tazateli,

souhlasím s MUDr. Brzkem, že pedofilové nejsou zrůdy. Zrůdy jsou ty, kdo se dopouštějí násilí na dětech. Pedofilie není zločin, pedofilie se lékařská diagnóza, podobně jako je lékařská diagnóza angína, cukrovka, leukémie nebo downův syndrom. A ano, pedofilie je jistý hendikep do života, nicméně na pedofilii se neumírá a dá se s ní prožít plnohodnotný život. I když samozřejmě člověk musí počítat s jistými omezeními, podobně jako musí s jistými omezeními počítat i člověk s cukrovkou. A pokud se člověk smíří sám se sebou a naučí se svou sexualitou žít, pak se i na pedofilii přestane dívat jako hendikep. Ostatně pedofil je ve své podstatě krásné slovo, skládá se totiž ze slov pedo (dítě) a filia (přátelská láska).

Návštěvu sexuologa bych vám rozhodně doporučil. Je dobré mít možnost si o své sexualitě s někým popovídat a případně absolvovat odborné vyšetření. Určitě by vám to pomohlo udělat si sám v sobě více jasno. Pořád jste ještě ve věku, kdy se vaše sexuální preference mohou mírně měnit.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.