Co dál se životem

Dotaz vložen 27.6.2019

Dobrý den, mě mi 16 a před pár měsíci jsem sem psal s tím, že nevím jestli jsem pedofil, že mám dívku a tak. Dotaz se jmenoval: Mohu vést normální život? S tou dívkou to nevyšlo, s tím jsem tak nějak v pohodě, také jsem si přiznal sám sobě, že jsem pedofil, poté, co jsem měl několik erotických představ a snů. Chtěl bych se zeptat, co mám dělat dál, pracuji i jako dobrovolník v dětské organizaci, ale jak jsem psal minule, nikomu bych neublížil, občas ale přicházejí představy o těch dětech. Vzdát se toho nechci a ani nemohu, bojím se co by si o mě pomysleli. Zajímá mě jen, jak s tím dál žít, jestli to říci někomu, nebo jestli to neřešit, prostě jak dál se životem. Děkuji a na shledanou.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

myslím, že bude třeba vést o Vaší situaci podrobnější debatu. Nabízím Vám konzultaci v mé ordinaci na Sexuologickém ústavu. Objednejte se telefonicky na recepci , tel. 22496 5247.

S pozdravy

MUDr. Brzek

Myš odpovídá:

Milý Martine,

zjištěním, že to máš v sexualitě jinak, život nekončí. Jestli to někomu řekneš nebo ne je na tobě, za sebe bych doporučil to nejdříve přijmout a zpracovat v sobě (vnitřní coming out) a pak až uvažovat o tom, komu to říci z okolí (vnější coming out). Každý to má s potřebou sdílení jinak, z mé zkušenosti se vyplatí dát na pocit, ale taky doporučuji být v tom opatrný a nechat si rozhodnutí v sobě chvíli uležet.

Nejsem ve tvé kůži a ve tvojí situaci, tak nevím, ale z tvého textu není úplně zřejmé, jak přesně to se sexualitou máš. To, že se ti nepovedl vztah a měl jsi několik několik erotických představ a snů, z mého vnějšího pohledu ještě nemusí moc znamenat. Vnímám sexualitu jako jakousi škálu, ve které to lidé můžou mít namíchané různě – někdo to má dost vyhraněné, někdo se pohybuje někde v půlce (bisexuál), někdo může být trochu pedofil, ale zároveň se mu líbí dospělé ženy a má fungující vztah, atd. Třeba se ti líbí děti, ale pořád to máš tak, že můžeš mít vztah s holkama nebo klukama tvého věku. Ale to fakt nedokážu na dálku říci. Jen si dopředu neuzavírej cestu.

Pracovat s dětmi si nezakazuj jen proto, že se ti děti líbí. Ale jak jistě víš, jsou hranice, které z hlediska zákona a z hlediska integrity (osobních hranic) dětí nelze překročit. Pro některé pedofily je práce s dětmi přínosem, pak bývá jejich činnost přínosem i pro děti/organizaci. Pro někoho to může být stresující a/nebo může vést k sexuálně motivované aktivitě. V tom případě bych ti práci s dětmi nedoporučil.

Kdybys chtěl využít fóra ČEPEK, klidně přijď. Nejsi první, kdo by přišel v 16 letech. Asi v tom věku jsem také poprvé objevil ČEPEK, byť jsem se do fóra registroval o dva roky později. Sdílení může pomoci v sebeuvědomění a v pocitu, že v tom nejsi sám.

Kuba „Myš“
homosexuální pedofil
[email protected]

Daniel odpovídá:

Milý Martine,

to, že ti v šestnácti nevyšel vztah nemusí vůbec nic znamenat a jsem rád, že to tak bereš. Já sám jsem svoji budoucí manželku začal hledat až v okamžiku, kdy jsem měl ukončenou vysokou školu, dobrou práci, která mě bavila a vyřešenou otázku bydlení. Tedy věděl jsem, že mám co nabídnout, přál jsem si nebýt sám, mít rodinu a hledal jsem ženu, která by chtěla to samé. A aniž jsem si to tenkrát uvědomoval, hledal jsem současně ženu, která je malé postavy a která na svůj věk vypadá velmi mladě. A našel 🙂

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.