Chlapcův přístup ke mně

Dotaz vložen 8. 4. 2015, 08:21

Dobry den,

Jsem mlady boylover v jeste studentskem veku. S moc detmi se nestykam, jen s naprostym minimem, ale k tomu minimu jsem si dokazal zase vytvorit velmi duverny vztah. Jsem i zamilovany a jemu je pod deset let, tudiz jeste neni v „problemovem rizikovem“ veku a ja jsem myslel, ze tak muzu byt v klidu.

Se svou sexualitou jsem jiz uspesne vyrovnany, s nevhodnymi myslenkami nebo DP problem nemam, oboji odsuzuji. Presto mam obavy. Dany chlapec ke mne ma ne vzdy nejlepsi chovani. Nekdy se ke mne chova az sadisticky (svihne me pri hre pres zada, svazuje mi bolestive ruce, vodi si me po dome po vodítku a porad jim bolestive trha, jednou me na nekolik hodin zamkl v koupelne, a nekdy vidim ze je u toho vzruseny – u kluka to clovek pozna, obzvlast kdyz beha jenom ve spodnim pradle a tricku). Nejsem sadista ani masochista, dane situace me nevrusuji a nevnimam je sexualne. Presto se jim snazim cim dal vice branit. Je chovani maleho v poradku vzhledem k jeho veku? (7-10 let) Cim jeho chovani muze byt zpusobeno? Respekt u nej mam jak kdy, v rizikove situaci, kdyz mu hrozi nebezpeci, me poslechne. Mam ho rad, ale chci se zeptat jak postupovat, zda se to neda pouzivat za zneuziti, kdyz to ja rozhodne pro uspokojeni nedelam a jeho tim taky vzrusit nechci. Chci jen aby byl stastny. Nedokazal bych jemu ani jinemu kutikovi ublizit. S jinymiproblem nemam. Jeho miluji a kontakt nezvladnu prerusit uz jen kvuli jemu.

Dekuji za odpovedi a rady.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

to víte, nejste v záviděníhodné situaci. Především je třeba mít na mysli, že i nějaké nenásilné praktiky s klukem pod 15 let by mohly být interpretované jako pohlavní zneužití, pokud by se tím začala zabývat policie. Takže bacha !!!

Z Vašeho textu se ale zdá, že Vám leží na sdrci hlavně sexuální stav toho kluka. To, že se někdy dítě chová agresivně k dospělému, zvláště, když cítí, že jej ten dospělák má rád, takže si může leccos dovolit, ještě nemusí být projevem parafílie. Může jít jen o potřebu odreagovat si touhu po dominanci, když dítě je nuceně vzhledem k postavení dítěte stále v pozici submisivní, a krystalující dominantní povaze to může vadit. Takže si odreaguje své tendence na osobě, která si to nechá líbit. Na tom by nebylo nic nenormálního.

Nicméně alarmující je Vaše informace, že u něj přitom pozorujete projevy sexuálního vzrušení. Samozřejmě, budoucí parafílie mívá leckdy deviantní projevy již v dětském věku. V tom případě by bylo vhodné s ním v době puberty dát otevřenou řeč a přimět jej k vyhledání sexuologa včas.

Pokud se chcete osobně poradit, můžete se objednat na Sexuologický ústav v Praze telefonicky u sestry na 224961111 na některou středu, v takovém případě přijďte již před půl osmou ráno, abychom měli dosti času.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.