Čekám dceru s pedofilem

Dotaz vložen 11. 12. 2016 12:07

Dobrý den, můj přitel je heterosexuální pedofil. Oba se ale moc milujeme a je schopen vztahu i normálního sexu s dospělou osobou. Svoje choutky si vybíjí při masturbaci. Nikdy bych nevěřila, že i po tomto zjištění budu schopná žít ve vztahu s takovým mužem, ale jinak si velmi rozumíme, miluje mě a máme krásný vztah. Teď jsem ale těhotná a čekáme holčičku. Chci se zeptat, zda je tu možnost a jaká je pravděpodobnost, že ho bude přitahovat naše dcera? Mám z toho strach, i když má o hodně let mladší sestru a v životě k ní nic takového nepociťovat, tvrdí mi, že příbuzné by za sexuální objekty nikdy nepovažoval. Teď mě ale přepadl strach, můžu ho vůbec nechat s dcerou o samotě?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Dobrý den,

myslím, že riziko není velké. Pedofilové obvykle neobtěžují vlastní děti. Takže buďte klidná, kdybyste pozorovala přecejen něco nápadného, bylo by třeba konzultovat sexuologa.

S pozdravy a přáním dobrého zdaví pro Vaši holčičku

MUDr. Antonín Brzek

Petr Kasz odpovídá:

Milá Kristi,

myslím si, že není rozhodující, zda Vaše dcera bude Vašeho partnera přitahovat či nikoliv. Důležitější je dle mého názoru důvěra, že si k ní nikdy nic nedovolí. Až pokud byste měla mít pádný důvod mu nevěřit, teprve pak bych přemýšlel o tom, že s ním dceru již nikdy o samotě nenecháte. Nedůvěra by mohla napáchat ve Vašem vztahu mnoho škody, především by to mohl Váš partner vnímat velmi negativně, kdybyste mu ve vztahu k dceři nevěřila, sám si nedovedu představit, že bych měl vztah s ženou, která by mi nevěřila.

Vzhledem k tomu, že zřejmě nemáte problém se svým partnerem otevřeně mluvit o jeho sexualitě, určitě nebudete mít problém s ním probrat situaci „co kdyby tě naše dcera přitahovala?“. A v této otevřené konverzaci určitě může zaznít, že mu jednak věříte, ale může zaznít i Vaše „upozornění“, že pokud byste si všimla nějakého nevhodného chování k dceři, pak o tuto důvěru navždy přijde.

Kdybyste žila s heterosexuálním gynekofilem (tj. s člověkem zaměřeným na dospělé ženy), obavy byste neměla? Přitom 90% případů pohlavního zneužívání dětí mají na svědomí právě tito, protože dítě použijí jako náhradní sexuální objekt.

Předsudky jsou v tomto směru velkou hybnou silou lidských myslí a následných zbytečných činů. Doporučuji tedy, abyste jednala na základě skutečných událostí, ne na základě nepodložených obav.

Hodně štěstí přeje

Petr Kasz, administrátor www.pedofilie-info.cz

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.