Cenzura na sociálních sítích ohledně pedofilie

Asi většina lidí, co tento článek čte, ví, že já jako Bouře jsem byla spolu se svými kolegy, jako například Cykle02, Kasz nebo Pavel01 hodně aktivní na Twitteru. Podmínky na Twitteru se však velmi změnily a myslím, že dělat jakoukoliv osvětu ohledně pedofilie na sociálních sítí je dnes opravdu velmi obtížné a neefektivní, ne-li nemožné. Článek je psaný hlavně z mého pohledu, ale zkusím tu zrekapitulovat celou historii aktivity členů ČEPEK a samotného ČEPEKu na Twitteru.

Pokračovat ve čtení

PROJEKT BRIDGE

Projekt Bridge mezinárodní projekt, který poskytuje pomoc ve formě účasti na svépomocném online programu ReDirection nebo účasti na pěti motivačních rozhovorech prostřednictvím anonymního chatu lidem, kteří mají obavy ze svých sexualních nutkání vůči nezletilým a kteří se potýkají s problémem vyhledávání a konzumace nevhodného materiálu zobrazujícího nezletilé. Cílem projektu je nejen poskytnout účastníkům pomoc při získávání kontroly nad jejich sexuálními myšlenkami a chováním, ale také v případě zájmu prozkoumat možnost vyhledat dostupnou přímou péči.

Účast v projektu je zcela bezplatná, anonymní a dostupná online. Nábor do projektu Bridge probíhá od 18. září 2023 do 21. dubna 2024. Registrace je možná prostredníctvím internetové platformy projektu BRIDGE na nasledujícím odkaze: www.iterapi.se/sites/bridge/lang/cs 

Projekt je realizován v rámci Centra pro sexuální zdraví a intervence (NUDZ). Garantem projektu za Českou republiku je Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D., která působí a odpovídá na dotazy i v naší Poradně ČEPEK.

Je pedofilie nelegální?

Na stránce MAP Resources z originálu „Is pedophilia illegal? přeložila Bouře

Toto je častá otázka mezi lidmi s přitažlivostí k nezletilým (MAP), kteří hledají poprvé podporu. Koneckonců, internet je přeplněný příspěvky na sociálních sítích a dokonce i zpravodajskými články, které označují pedofilii za nezákonnou, takže je snadné dospět k závěru, že i jen pouhá pedofilie je v rozporu se zákonem.

Pokračovat ve čtení

Sterling – příběhy naděje

Na stránce B4U-ACT, autor – Sterling

Z originálu Sterling přeložila Bouře

Líbí se mi děti – jsem osoba přitahovaná nezletilými (MAP – minor attracted person). V roce 2012, kdy píšu tento článek, je mi něco přes 50 let. Zhruba do svých 54 let jsem si myslel, že jsem normální heterosexuálního chlap. Byl jsem 16 let ženatý. Nyní jsem rozvedený a posledních 8 let mám přítelkyni (zhruba stejně starou jako já). Dospělé ženy mě velmi přitahují, takže mám velké štěstí oproti jiným.

Vždy tu ale byly náznaky, že k dětem cítím něco víc. Vždycky jsem dával přednost ženám, které vypadaly trochu jako děti a přitom stále měly tak trochu hravou a dětskou povahu. Když ale vidím malé holčičky, rozbuší se mi srdce, přestože se někdy zlobí a jsou nezvladatelné. I to však dokážu skousnout a stále k nim cítím náklonnost.

Pokračovat ve čtení

Předtím než začnete brát Androcur nebo Proveru

Úvod

Přestože nejsem žádný zdravotník, chtěla bych se tímto článkem podívat na funkci hormonální terapie v rámci sexuologické léčby. Mnoho návštěvníků i uživatelů našeho webu má totiž s touto formou léčby zkušenost, jiní (a dost možná, že právě i ty) nad jejím využitím uvažují. Psát o tomto tématu mě motivovala kniha Poruchy sexuální preference, jejíž autorem je sexuolog Petr Weiss. V této knize jsem se dozvěděla mnoho informací a zjistila jsem, že to s tímto druhem léčby není úplně jednoduché a uživatel těchto léků by si měl dávat na mnoho věcí pozor. Tento článek má však sloužit pouze jako základní přehled, a pokud uvažujete, že byste chtěli nějaký z přípravků zmíněných v článku užívat, zjistěte si o něm více.

Pokračovat ve čtení

Pride 2023 z pohledu Bouře a Rosalie

Nápad navštívit Prague Pride, nebo spíš oslavu, co se odehrávala na Letné, mě napadl dost spontánně. Ze začátku jsem k tomu byla velmi skeptická, avšak mě velmi zajímalo, jak taková akce probíhá.

V ten den jsem se měla sejít s Rosalií. Já jsem ještě večer před setkáním vytiskla 60 letáčků o ČEPEKu, co ČEPEK rozdával na předchozích PP pochodech. Napadlo mě, že když je ten Pride, mohly bychom je rozmístit různě po místech v Praze, především tam, kudy bude procházet pochod a nebo chodí mnoho lidí. Můj plán byl, že tyto lístečky budeme dávat na lavičky, nebo různá vyvýšená nebo viditelná místa, a ty zatížíme malým kamínkem, aby neodlétly, a pak jednoduše utečeme. Pár z nich jsme nechaly i na sedačkách v metru.

Pokračovat ve čtení

Tom – příběhy naděje

Na stránce b4uact, autor – Tom

Z originálu „Tom’s story“ přeložila Bouře


Jsem 21letý kluk, kterého přitahují dívky ve věku 4–11 let. Dívky mladší 5 let mě přitahují výhradně emocionálně. Chovám k nim velkou náklonnost a chci je chránit a starat se o ně. Jak stárnou, stávají se atraktivnějšími a začínám vůči nim cítit více romantické, ale i ochranné pocity.

Všechno to začalo, když mi bylo 13 let a začal jsem pracovat ve třídě pro děti v mém kostele. Moc mě to bavilo a brzy jsem zjistil, že mám talent pro práci s dětmi. Když se ohlédnu zpět, vidím, že moje přitažlivost k dětem začala někdy v té době, ačkoli až v 16 letech jsem si opravdu všiml, že mě děti přitahují, a až v 18 letech jsem si konečně přiznal, že jsem MAP. V tu chvíli jsem se propadl do depresí.

Pokračovat ve čtení

Někdo tě nazval pedofilem

Vytvořili Prostasia Foundation, autor – leis gordon

Z originálu „So you’ve been called a pedophile…“ přeložila Bouře

Máš-li obavy, že bys mohl být pedofil, dobrou zprávou je, že je to méně pravděpodobné, než si myslíš. Bohužel termín pedofil je často používán ve špatném významu, a to zejména v mediích za účelem zvýšení pozornosti a k vyvolávání strachu.

V termínu pedofilie jsou nejasnosti, ale to neznamená, že jsi pedofil, pokud například vzpomínáš na příjemné zážitky nebo fantazie z dětství, líbí se ti i dospívající, píšeš nebo čteš povídky o tomto tématu, nebo jsi výrazně starší než tvůj dospělý (18+) partner.

Je důležité si uvědomit, že i kdybys byl pedofil, nepředurčuje tě to k tomu, abys někdy někomu ublížil. Znamená to jen, že máš atypickou sexuální přitažlivost. Pouze přitažlivost. Neznamená to, že budeš zneužívat děti, nebo že jsi monstrum.

Pokračovat ve čtení

Dopis ve sklenici

Zdravím.

Jestli to tu někdo čte, asi jsi našel/našla tuto sklenici, ve které byl tento dopis. Možná, že si ho nikdo nepřečte, možná že ano. Pokud ano, chci mu dát jeden podnět na zamyšlení…

Představ si, že jsi kluk nebo holka… Je to celkem jedno. Zažiješ vcelku normální dětství. Pomalu rosteš a dostáváš se do puberty. Všechno se jeví býti v pořádku. Chodíš do školy, máš kamarády, se kterými občas chodíš ven, a máš asi i nějaké koníčky, kterým se věnuješ.

Tvým vrstevníkům, kterým je 12-15 let, tedy stejně jako tobě, se začínají líbit dospělé ženy/muži, ale dejme tomu, že jsi kluk a ženy ani holky z tvojí třídy se ti nelíbí. Začneš přemýšlet nad tím, jestli nejsi třeba homosexuál. Začneš koukat po klucích, ale nic, vůbec nic to s tebou nedělá.

Pokračovat ve čtení