Asi jsem pedofil

Dotaz vložen 3.3.2019

Je mi 15 let a jsem asi pedofil, začal jsem to pozorovat asi od 13 ti let, kdy se mi líbili holčičky stejného věku, ale teď v 15 ti to zůstává bohužel stejné. Vždycky když jdu po škole a uvidím Karasovou sestru, tak se mi postaví a už jsem si několikrát tkz. vyhonil nad její fotkou, nikdo o tom samozřejmě neví, ale doma to nemám lehké, tak si myslím že se to zrodilo odsud. Jinak nelíbí se mi jen tak nějaké holčičky (myslím že je to normální i u „zdravých lidí“… nelíbí se vám jen nějaká), na škole jich je asi 7, musí být jak bych to řekl, … roztomilé, cute. Uspokojuji se nad animovanou tvorbou a znám hranice, takže bych je nepřekročil, ale dělá mi to prostě starost a nechci se s tím doma nikomu svěřovat, protože by mě za to asi vydědili, nejsou příkladní rodiče… takže nevím, jestli bych šel někam k doktorovi nebo poradny, tak jestli by jim nezavolali. Poté co jsem to napsal, tak se mi ulevilo, že mě z toho až zamrazilo.
Díky za odpověď

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

Z toho co píšete, nelze zatím diagnosu pedofilie stanovit. Věkový rozdíl mezi Vámi a preferovaným objektem je stále přiměřený.

Zatím se neznepokojujte a chovejte se tak, jak se Vám to líbí. Pokud by ale věk preferovaných objektů ustrnul na 13 létech, třeba, až by Vám bylo už přes 20, tak to by už bylo varovné. Potom bych doporučil návštěvu sexuologa.

Nabízím Vám v tom případě vyšetření v mé ordinaci na Sexuologickém ústavu v Praze, pak byte se objednal u sestry na sexuologii, tel. 22496 5247. Zatím ale buďte v klidu.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Daniel odpovídá:

Vážený dotazující,

předně vám chci říct, že mě těší, že vám už samotné psaní tohoto dotazu přineslo úlevu. Sám vím, jaké to je mít možnost se se svou odlišností někomu svěřit někomu, kdo vás za vaše pocity nebude odsuzovat a bude pro vás mít pochopení. Proto také tento web vznikl. Pokud byste tuto potřebu cítil i do budoucna, doporučuji se zaregistrovat na fóru a zapojit se do diskuzí.

Dále mám drobnou technickou poznámku, pedofilům se primárně líbí děti v prepubertálním věku bez znaků pohlavního dospívání. Pokud se někomu primárně libí dospívající dívky (a třináctileté slečny ve většině případů známky dospívání vykazují), pak nemluvíme o pedofilii, ale o hebefilii.

Co se týče původu sexuálních deviací, tak konkrétní příčiny stále nejsou známy. Nejvíce mne zaujala teorie sexuálního motivačního systému, podle které je naše sexuální identita utvořena do jednoho roku věku a celý sexuální motivační systém do 3 let věku. V pubertě pak už dochází pouze k jeho aktivaci a drobnému dolaďovaní parametrů.

Mimochodem, v tomuto pubertálnímu období se mohou objevit abnormality, které časem samy od sebe odezní. Já si například vzpomínám, že v tomto věku mi k vyvolání sexuálního vzrušení stačil pohled na neoblečenou ženskou figurínu ve výkladní skříni. Taková sexuální deviace skutečně existuje, říká se jí statuofilie, nicméně s ukončením dospívání to samo vymizelo a statuofilik opravdu nejsem. Ve vašem případě se vzhledem k nízkému věku stále ještě může jednat o podobný případ, takže na vašem místě bych se neznepokojoval. Ale jak píše pan Brzek, pokud by vaše preference přetrvávaly i v pozdějším věku, pak by návštěva sexuologa stála za úvahu. Já osobně mám s našimi sexuology dobré zkušenosti.

Daniel, heterosexuální pedofil

Diskuze k dotazu

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.